تست و آزمون های مخرب

خدمات تست و آزمونهای مخرب

شرکت پولاد کالا در راستای تعهد خود به مقوله کیفیت محصولات و خدمات خود، اقدام به تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفی محصولات خود نموده است. در فاز اول، آزمایشگاه مکانیک راه اندازی شده و دستگاهها و تجهیزات مربوطه به تست های مکانیکی لازم جهت تست و کنترل انواع مفتول و طناب فولادی را تامین نموده است.

شرکت پولاد کالا قادر به انجام تستهای ذیل می باشد:

در  فاز دوم، آزمایشگاه متالورژی و شیمی راه اندازی خواهد شد. با افتتاح این فاز، آزمایشگاه شرکت پولاد کالا تبدیل به کاملترین و مجهزترین آزمایشگاه در حوزه مفتول و طناب فولادی تبدیل خواهد شد که با دریافت پیاده سازی و استقرارا الزامات استاندارد ها و اخذ تائیدیه های لازم نظیر ISO 17025 به یکی از مراجع ذیصلاح تست و کنترل کیفی کشور تبدیل خواهد شد.  آزمونهایی که در فاز دوم آزمایشگاه شرکت پولاد کالا به آزمایشات افزوده خواهندشد عبارتند از:

خدمات تست و آزمونهای مخرب

تنسایل یا تست کشش سیم بکسل

آزمون کشش ( تست کشش) که یکی از آزمون‌های مخرب علم مواد است که در آن یک نمونه تحت اثر کشش تک محوری تا حد شکست مورد مطالعه قرار می‌گیرد، شاید اساسی ترین نوعِ آزمون مکانیکی مواد است که می توان روی یک ماده انجام داد. تست های کشش، ساده، نسبتاً ارزان و کاملاً استاندارد هستند که با کشیدن ماده، می توان سریعا واکنش آن در برابر نیروهای اعمالی را تعیین نمود. هنگامیکه ماده کشیده می شود، به استحکام کششی و ازدیاد طول آن ماده می توان دست یافت. نتایج حاصل از آزمون به‌طور معمول برای انتخاب یک ماده به منظور کنترل کیفیت و پیش‌بینی اینکه چگونه یک ماده تحت انواع دیگری از نیروها واکنش نشان می دهد به کار می‌رود.

چرا تست کشش یا تست تنش را اجرا می کنیم؟

با استفاده از تست کشش می توانید درباره ی خواص ماده تا حد زیادی آشنا شوید. وقتی به کشیدن قطعه تا زمان شکستن ادامه دهید، به مشخصات کششی خوب و کاملی دست خواهید یافت. منحنی حاصله نمایانگر چگونگی واکنش ماده در برابر نیروهای اعمالی خواهد بود. حداکثر تنش بسیار مهم بوده و معمولاً در نمودار “استحکام نهایی” یا UTS نامیده می شود.

آزمون تست کشش در سیم بکسل

آزمون تست کشش در سیم بکسل عموماً در آزمایشکاههای مجهز توسط دستگاههای پیشرفته انجام میشود. از این آزمون جهت سنجش میزان تحمل سیم بکسل تحت کشش انجام میشود که هدف آن پیدا کردن میزان حداکثر تحمل سیم بکسل هنگامی که زیر فشار بار است میباشد.

فهرست